Etiket: PRP tedavisi avantajları

Mayıs 4, 2018

Saç dökülmesi günümüzün en büyük problemleri arasında yer almaktadır ve saç dökülmesinin temel sebepleri arasında ise yaşam koşullarının değişmesi yer almaktadır. Bunun yanında bireylerin daha stresli bir yaşam sürmesi de saç dökülmesi sebepleri arasında yer almaktadır. Kadın ve erkek farketmeksizin saç dökülmesi görülmektedir. Saç dökülmesi sonucunda büyük ölçüde özgüven kayıpları görülmektedir ve yaşam standartları çok fazla düşmektedir. Saç dökülmesine çözüm olarak ise gelişen tıp sayesinde saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç ekimi sonrasında, kalıcı olarak dökülen ve bir daha çıkması mümkün olmayan saçlar kolay bir şekilde çıkmaktadır. Saç ekiminde ise FUT ve FUE teknikleri kullanılmaktadır. Bu teknikler sonucunda ekilen saçlar doğrultusunda dökülen saçlar çok kolay bir şekilde çıkmaktadır ve kaybolan özgüven yerine gelmektedir.

Saç ekimi sonrasında uygulanan PRP tedavisi ise saç ekimi yaptıracak kişiler arasında çok fazla merak edilmektedir. Saç ekimi sonrası PRP tedavisi birçok avantaja sahip olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. PRP tedavisinde saç ekimi yapılan kişinin kanında özel bir sıvı elde edilmektedir. Bu sıvı ise daha sonrasında ekim yapılan alana enjekte edilmektedir.

PRP Tedavisinin Saç Ekiminde Avantajları

PRP tedavisinin saç ekiminden sonra uygulanmasının birçok avantajı bulunmaktadır. PRP tedavisi avantajları arasında öncelikli olarak saç ekiminin daha başarılı sonuçlanması gelmektedir ve PRP tedavisi dahilinde saçlar daha güçlü ve sağlıklı çıkmaktadır. Bunun yanında saç ekim yerleri daha hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Saç ekiminden sonra ekim yerlerinde saç kayıpları olabilmektedir. Fakat PRP tedavisi ise saç ekimi daha başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca PRP tedavisi hiçbir şekilde alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. Bunun nedeni ise kişinin kendi kanından elde edilen sıvının enjekte edilmesi gelmektedir.