Etiket: PRP ile saç ekimi

Nisan 4, 2018

Saç dökülmesi problemi ile yüz yüze kalan ve kalıcı olarak saçlarını kaybedenler için birçok yeni yöntem geliştirilmektedir. Saç ekim yöntemleri ile kalıcı olarak sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç kökleri kişilerden alınarak ekildiğinden dolayı tamamen doğal bir görünüm elde edilerek ekim işlemi tamamlanmaktadır. Saç ekimi sonrasında kaybedilen öz güven tekrardan kazanılmaktadır ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlara kolay bir şekilde kavuşulmaktadır.

Saç ekim yöntemleri olarak ise temelde iki çeşit yöntem yer almaktadır. Bu yöntemler ise Fut ve FUE yöntemleridir. Saç ekim esnasında ise PRP tedavisi başarılı sonuçları olması nedeni ile uygulanmaktadır. PRP ise kelime anlamı olarak trombosit barındıran ve doğal plazma sıvısı demektir. Kişilerin kendi kanından elde edilmektedir. Bu nedenden dolayı ise tedavi esnasında herhangi bir olumsuz etki görülmemektedir. Bireyden kan alındıktan sonra ise özel yöntemleri ile kan ayrıştırılmaktadır ve işlemler sonucunda plazma elde edilmektedir. Bu plazma ise saç ekimi yapılan yere enjekte edilmektedir.

Saç Ekiminde PRP Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi sonrasında PRP tedavisi ile saç köklerinin daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

PRP tedavisi ile ekim sonrasında yaralar oldukça kısa bir sürede iyileşmektedir.

Saç ekiminden sonra saç kökleri daha canlı bir hale gelmektedir.

Saç kökleri ayrıca ekim işlemi gerçekleşmeden önce, PRP’li sıvıda bekletilebilmektedir. Bu sayede köklerin hayatta kalma süreleri daha fazla artmaktadır. Ekim esnasında veya ekim sonrasında gerçekleşen PRP tedavisi ile yaralar çok çabuk iyileşmektedir ve saç daha çabuk ve güçlü bir şekilde çıkmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında gerçekleşen kabuklanmalar da PRP tedavisi ile çok daha kısa sürelerde geçmektedir. Ekilen kökler PRP tedavisi ile desteklendiğinde daha sağlıklı ve sağlam saçlara kavuşulmaktadır.