Etiket: kaş ekimi nedir

Temmuz 24, 2018
kaş ekimi

Kaş Ekimi ve Kaş Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş dökülmesi yüzün estetik görünümünü doğrudan etkileyen ve bireylerin hayatlarına olumsuz tesir eden bir problemdir. Bunun kaynağı birden fazla sebeple alakadar olabilir. Tam olarak neden söylemek ise çok zordur. Kalıtsal problemler, guatr rahatsızlıkları, menopoz ve ya kalıtsal değişikliklere uğranılan dönemler gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi; fiziksel yaralanma gbi durumlarda da görülebilir.
Kaç Ekimi bu kapsamda önemli estetik işlemlerinden sayılır. Kişilerin kaşlarının gür görünümüne kavuşması açısından değeri tartışılmaz. Kaş dökülmesi, seyrelme gibi durumlarda yada daha estetik kirpiklere sahip olmak için de bu işlem yapılabilir.
Kaş ekimi işlemleri tıpkı saç ekiminde olduğu gibi Fue tekniği başta olmak üzere fut ve robot ile de yapılabilmektedir. Bu tekniklerden en sık tercih edilen ve sağlık merkezlerinde uygulanan yöntem ise Fue tekniğidir. Genelde ense arkası alınan tüylerin açılarının ayarlanması sonucunda kirpik bölgelerine eklenmesi ile kaş ekimi yapılabilmektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Bir çok estetikde olduğu gibi lokal anestezi bu işlemler için yeterli olmaktadır ve genelde bu yöntem işlemde uygulanır. Kökler alınır ve köklerin canlılığını yitirmeden yeni açılan köklere uygulanması ile işlem devam eder. Kaşların yeni şekline göre işlem sürer. Bu kaş ekimi sırasında stilinizin önceden belirlenmesi sonucunda olacaktır. Kaş ekimi toplamda tam 600 e kadar kökün ekilmesi sonucunda sona erer. Hasta günlük hayata hemen hazırlanır ve yeni görünümünün ilk aşaması sonrası aynaya bakmaya başlamıştır bile.
Kaş ekimi ameliyatlarının hemen ardından kişiler en çok temizlik ve hijyen konusunda hassas olmalıdır. Bu konuda kullanılan eşya ve odalar son derece sterilize edilmiş olmalıdır. Aksi taktirde üzüntü veren sonuçlar ve enfeksiyonlar ile hastalanma ihtimaliniz yüksek olacaktır.