Etiket: Icegraft FUE Tekniği

Nisan 3, 2018

Saç ekimi işlemin daha başarılı sonuçları ortaya çıkarması ve daha kaliteli bir sonuç vermesi adına günümüzde tekniklerden medikal cihazlara birden çok unsur gelişme göstererek işlemin başarı oranını arttırmayı başarmıştır. Bu yöntemlerden birisi olan Icegraft saç ekimi işleminde greftlerin saklanması aşamasında farklılık gösteren bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntemde;

  • Özel solüsyonlar bulunmaktadır.
  • Bu solüsyonlar hücre kaybını önleyerek, doku canlılığını sağlamaktadır.
  • Bu yöntemde toplanan greftlerin daha verimli bir şekilde kullanılması aşamasında daha etkili bir yoldur. Kök kayıplarını %60 oranında azaltarak daha başarılı bir sonucu ortaya koymaktadır.
  • Her teknik ile kullanılabilir bir yöntem olan Icegraft FUE Tekniği ile birlikte kullanılabilen bir yöntemdir.

gibi unsurlar yer almaktadır. Bu unsurlar saç ekimi işleminde daha başarılı bir sonuç elde edilmesi aşamasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple de birden çok kişinin tercihi olan bu yöntem ülkemizde kullanılan yöntemler arasında bilinmektedir.

Icegraft Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Bu yöntem solüsyon özelliğini barındırması ile birlikte birden çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu avantajlardan en önemlisi daha az bir kök kaybı yaşandığından, daha başarılı bir saç ekimi gerçekleşmektedir. Köklerin de daha doğal bir görünüme kavuşmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda saçların PH değerini de koruyarak daha sağlıklı bir durumu ortaya koymaktadır. Buna bağlı olarak da daha gür ve daha sağlıklı çıkan saç telleri doğal bir görünüm ile birlikte saç ekimi işlemi ile gerçekleştiğinin anlaşılması oldukça zor bir durumdur. Aynı zamanda soğuk ortamlarda bekletilen köklerin iyon dengesinin korunmasında oldukça önemli bir yere sahip olan Icegraft yöntemi köklerin saç ekilen alana adapte olmasını sağlayarak oldukça büyük bir avantajı beraberinde getirmiştir.