Etiket: FUT Yöntemi

Mayıs 18, 2018

Saç ekimi sayesinde kellik tamamen son bulmakta ve kalıcı olarak, sağlıklı saçlara kavuşulmaktadır. Saç ekimi ile milyonlarca kişinin yüzü gülmektedir. Saç ekiminin ise kimlere uygulanmadığı merak konusu olmaktadır. Bazı kişilere saç ekiminin yapılması, operasyonun başarısız bir şekilde gerçekleşmesine neden olmaktadır.

Saç ekimini hamile kadınlar hiçbir şekilde yaptıramamaktadır. Bunun yanında saç ekimi öncesinde yapılan kan testinde herhangi bir sorunu olan bireylere hiçbir şekilde ekim işlemi yapılmamaktadır. Bunun yanında kronik hastalığı bulunan bireylere de saç ekimi yapılmamaktadır. Kalp, şeker ve böbrek gibi rahatsızlıkları bulunan bireylere de ekim işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bunun gibi durumlara sahip olmayan bireylere ekim işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde saç ekimi oldukça kolay bir hale gelmektedir ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekim yöntemlerinden ise birçok teknik geliştirilmekte ve saç ekimi daha kolay bir hale gelmektedir. Saç ekim yöntemleri ise temelde 2 olmaktadır. Bu yöntemler ise FUT yöntemi ve FUE yöntemidir. Bu yöntemlerden geliştirilen DHI saç ekimi de çok fazla uygulanmaktadır.

Hangi Saç Ekim Yöntemini Kullanmalıyım?

Saç ekiminde birçok teknik bulunduğundan dolayı bireyler hangi teknik doğrultusunda ekim yaptıracaklarını merak etmektedirler. Saç ekim yöntemi ise uzman bir doktor tarafından karar verilmektedir. Her bireyin saç yapısı ve sıklığı oldukça farklı olduğundan dolayı saç ekim işlemlerinde de birtakım farklılıklar görülmektedir. Saçların üst bölgeleri dökülmüşse ve bunun yanında ense de hala daha saçlar mevcut ise FUE yöntemi tercih edilmektedir. Fakat saç rengi beyaz ve ense de çok sık saç yok ise FUE tekniği tercih edilebilmektedir. Ayrıca saç ekimi sadece ense bölgesinden alınan kökler ile gerçekleştirilmemektedir. Sakal, göğüs kılı gibi bölgelerden de saç ekimi gerçekleştirilmektedir.