Etiket: FUT ve FUE teknikleri

Mayıs 10, 2018

Kalıcı olarak dökülen ve saç dökülmesi problemi yaşayanlar için gelişen tıp sektörü sayesinde saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sayesinde kalıcı olarak dökülen ve çıkmayan saçlara çözüm bulunabilmekte ve günümüzün en büyük problemi ortadan kalkmaktadır. Saç ekimi sayesinde bireylerde kaybolan özgüven tekrardan yerine gelerek, doğal ve gür saçlara tekrardan kavuşmaktadırlar. Saç ekimi dahilinde saç dökülmesi büyük bir problem olmaktan çıkmaktadır ve bunun sonucunda da yaşam standardı çok fazla yükselmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekiminde ise temelde 2 teknik uygulanmakta olup; bu teknikler dahilinde saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekim teknikleri arasında ise FUT ve FUE bulunmaktadır ve bunun yanında FUE tekniğinden geliştirilen yöntemler de kullanılmaktadır. Saç ekim teknikleri ise bireylerin saç köklerine göre karar verilmekte ve uygulanmaktadır. Bu teknikler dahilinde saç ekimleri gerçekleştirilmekte ve oldukça kısa bir süre içerisinde saçlar tekrardan çıkmaya başlamaktadır.

Saç ekim operasyonu sonrası ise bakım oldukça önem taşımaktadır. Saç ekiminden sonra 3 gün boyunca ekim yapılan alan çeşitli darbelerden korunmalıdır. Daha sonrasında ise saç yıkama işlemi oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Yıkama işlemi dahilinde oluşan kabuklu görünüm yavaş yavaş azalmaktadır. Saç ekiminden 2 ay sonra ise ekilen saçlarda dökülmeler meydana gelmektedir. Saçlar döküldükten sonra ise daha sağlıklı bir şekilde yeniden saçlar çıkmaya başlamaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi 50 yaş ve altı bireyler için uygun olmaktadır ve sorunsuz bir şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi kronik hastalığa sahip bireyler için sorun teşkil edebilmektedir. Kalp, şeker gibi hastalıklara sahip bireyler ise doktor onayı ile ekim işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Hamile kadınlar için ise saç ekimi uygun bir durum olmamaktadır.