Etiket: FUT ile saç ekimi

Mayıs 8, 2018

Günümüzün en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi olmaktadır. Erkek kadın fark etmeksizin birçok kişi saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Doğal yöntemler doğrultusunda saç dökülmesi biraz olsun azaltılabilmektedir. Fakat kalıcı olarak dökülen saçlar hiçbir şekilde geri gelmemektedir. Bu nedenden ötürü de yaşam standardı çok fazla düşmekte ve bireylerde büyük ölçüde özgüven kaybı gerçekleşmektedir. Saçlar her bireyin süsü olmaktadır ve kalıcı olarak dökülmesi sonucunda büyük ölçüde problemlere yol açabilmektedir.

Saç dökülmesi ise gelişen tıp sayesinde artık tarih olmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için saç ekimi yapılmaktadır ve saç ekimi sayesinde dökülen saçlar tekrardan gür ve doğal bir halde çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılan saç ekim teknikleri ise FUT ve FUE olmaktadır. Fakat avantajları neden ile FUE tekniği çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bireylerin akıllarında ise saç ekimi ile ilgili birçok soru oluşmaktadır.

Saç Ekimi Tıraşsız Yapılabilir Mi?

‘ Saç ekiminde tıraş yapılması zorunlu mu? ‘ gibi sorular saç ekimi yaptıracaklar tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Gelişen sektör sonucunda saç tıraş edilmeden ekim yapmak mümkün olmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı oldukça kolay bir şekilde günlük yaşama dönülmektedir. Saç ekiminin tıraşsız yapılması kadınlar açısından büyük bir avantaj olmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Oldukça basit bir operasyon olmasına karşın, bazı sağlık problemleri yaşayanlar için saç ekimi uygulanamayabilmektedir. Saç ekimi için 50 yaş ve altı bireylere uygulanabilmektedir. Bunun yanında kronik hastalığa sahip bireyler, uzman doktorun uygun görmesi halinde saç ekimi yaptırabilmektedirler.

Saç Ekimi Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?

Saç ekim sonrasında bireyler oldukça kısa bir süre içerisinde günlük yaşama dönebilmektedirler. Saç ekim operasyonu sonrasında 3 gün bireyler dinlendikten sonra hiçbir sorun yaşamadan yaşamlarına devam edebilmektedirler.