Etiket: Fue tekniği

Ağustos 7, 2018
Fue Tekniği

Saç ekimi sonrası iyileşme süreleri saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin ve yaptıranların sordukları önemli sorulardandır. Saç ekimi işlemi sürecinin geniş bir işlem olduğunu, saç hücrelerin tek tek alınıp yeni yerlere dikilmesiyle sonuçlandığını aklınızdan çıkarmayınız. Bu ekim işleminin ardından süreç kesinlikle bitmez. Yaklaşık 1 yıl kadar süren bir sürecin ilk adımı başlar. Her süreci ayrı ele alınmalı ve dikkatli, özenli bu devreleri atlatıldığı taktirde yılın sonunda gür saçlara kavuşulacağını da bilmeniz de fayda var. Fue Tekniği de oldukça sık tercih edilmektedir. Bu kapsamda fue tekniği sonrası süreci anlatacağız.

Fue Tekniği Sonrasında İlk 3 Gün

Fue tekniği ile birlikte saç ekimi yaptıranların en kritik ve sancılı evresi bütün ameliyatlarda olduğu gibi ilk 3 gündür. Bu ilk üç günde yatarak ve gerektiğinde antibiyotik ve ağrı kesici alarak geçirmek gerekir. Yeni hücreler ilk etapta ağrı yapması ise gayet normal kabul edilir. Ayrı saç hücrelerinin alındığı bölge bandajlı kalır ve ekim yapılan yerler açık olur. Dikkat edilmesi gereken bölge bu ekim yapılan alan olacaktır. Bu bölgeye temas kesinlikle bu sürede yasaktır.

Fue Tekniği Sonrası 1 Hafta Sonrası

Bu süreç de kabuklanmaların artıp zirve yaptığı esnada başlar ve artık bu kabuklardan kurtulmaya başlayacaksınız. Ağrılarınız kalmaz ve ilaç kullanımına genelde ihtiyaç kalmaz. 3 gün sonunda yıkanabilen saçların merkezde yapılması tavsiye edilir. Pansuman yenilenmesi de duruma göre gerekebilir. Temiz ve hijyen çok önemlidir. Ayrıca ikinci aya kadar sigara ve alkol kullanımı da yasaklanır.

Fue Tekniği 3 Ay Sonrası

Kıvırcık ve düzensiz saçların dökülmesi evresi sona erer ve saçlar uzamaya başlar. Sonunda gelen saçların tam düzenli ve şekilli olması ise 6 ay sonrasında olur. İlk 6 ay sonrasında ise iyileşme ve normalleşen saç çıkımları ile hastada sıkıntıların çoğundan kurtulur ve sonunda yeni haline alışmaya başlar.

Mayıs 8, 2018

Günümüzün en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi olmaktadır. Erkek kadın fark etmeksizin birçok kişi saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Doğal yöntemler doğrultusunda saç dökülmesi biraz olsun azaltılabilmektedir. Fakat kalıcı olarak dökülen saçlar hiçbir şekilde geri gelmemektedir. Bu nedenden ötürü de yaşam standardı çok fazla düşmekte ve bireylerde büyük ölçüde özgüven kaybı gerçekleşmektedir. Saçlar her bireyin süsü olmaktadır ve kalıcı olarak dökülmesi sonucunda büyük ölçüde problemlere yol açabilmektedir.

Saç dökülmesi ise gelişen tıp sayesinde artık tarih olmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için saç ekimi yapılmaktadır ve saç ekimi sayesinde dökülen saçlar tekrardan gür ve doğal bir halde çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılan saç ekim teknikleri ise FUT ve FUE olmaktadır. Fakat avantajları neden ile FUE tekniği çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bireylerin akıllarında ise saç ekimi ile ilgili birçok soru oluşmaktadır.

Saç Ekimi Tıraşsız Yapılabilir Mi?

‘ Saç ekiminde tıraş yapılması zorunlu mu? ‘ gibi sorular saç ekimi yaptıracaklar tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Gelişen sektör sonucunda saç tıraş edilmeden ekim yapmak mümkün olmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı oldukça kolay bir şekilde günlük yaşama dönülmektedir. Saç ekiminin tıraşsız yapılması kadınlar açısından büyük bir avantaj olmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Oldukça basit bir operasyon olmasına karşın, bazı sağlık problemleri yaşayanlar için saç ekimi uygulanamayabilmektedir. Saç ekimi için 50 yaş ve altı bireylere uygulanabilmektedir. Bunun yanında kronik hastalığa sahip bireyler, uzman doktorun uygun görmesi halinde saç ekimi yaptırabilmektedirler.

Saç Ekimi Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?

Saç ekim sonrasında bireyler oldukça kısa bir süre içerisinde günlük yaşama dönebilmektedirler. Saç ekim operasyonu sonrasında 3 gün bireyler dinlendikten sonra hiçbir sorun yaşamadan yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Nisan 14, 2018

Saç dökülmesi günümüzün büyük bir problemi olmaktadır. Bunun başlıca sebepleri arasında ise yaşam koşullarının değişmesi gelmektedir. Fakat kalıcı olarak saçları dökülenler için gelişen tıp sektörü sayesinde saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sayesinde dökülen saçlar, tekrardan gür ve daha sağlıklı bir şekilde çıkmaktadır.

Saç ekiminde saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. Fakat bu erkekler için herhangi bir sorun teşkil etmezken, kadınlar için büyük bir problem olmaktadır. Estetik görüntü açısından saçlarının tıraş edilmeden edilmesini istemektedirler. Fakat gelişen tıp sektörü sayesinde tıraşsız saç ekimi yapmak mümkün olmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde ise FUE tekniği kullanılmaktadır. Saçların tıraş edilmesindeki mantık ise öncelikli olarak, saç ekimi yapacak hekimin kökleri daha rahat görebilmesi için saçlar tıraş edilmektedir.

Tıraşsız saç ekiminin avantajları içerisinde ise birçok seçenek yer almaktadır. Saç ekiminden sonra, ekim yerleri neredeyse hiç görünmemektedir ve bunun sonucunda estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Tıraşsız saç ekimi ile beraber saç ekim yaptıran kişiler daha çabuk bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Bazı erkekler uzun saçı sevmektedirler. Tıraşsız saç ekimi sayesinde saç stillerine operasyon sonrasında hemen devam edebilmektedirler. Kadınlar tıraşsız saç ekimi sayesinde, saçlarının uzamasını beklemeden yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Tıraşsız saç ekiminin  dezavantajları da bulunmaktadır. Saçlar tıraş edilmediğinden dolayı kökler çok çabuk bir şekilde tespit edilememektedir. Bunun sonucunda da operasyon süresinde uzama meydana gelmektedir. Hastanın ekim sonrasında çok dikkatli olması gerekmektedir. Tıraşsız saç ekiminin ücretlerinde değişiklik gözlenebilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

FUE yöntemi saç ekiminde çok fazla kullanılmaktadır. FUE tekniği ile alınabilecek greft sayısı çok fazla olduğundan dolayı tercih edilmektedir. FUE tekniğinde herhangi bir iz söz konusu olmamaktadır ve başarı oranı çok yüksektir. Saç ekim sonrasında kolay bir şekilde gündelik yaşama dönülebilmektedir ve iyileşme süresi oldukça kısadır.

Nisan 5, 2018

Kalıcı olarak saç dökülmesi gerçekleşen bireylerin yaşam standartları fazlasıyla düşmektedir. Bu nedenden dolayı ise büyük ölçüde öz güven kaybı yaşamaktadırlar. Saç ekim işlemi ile kalıcı bir şekilde tekrardan saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç ekim yöntemleri olarak ise FUE ve FUT teknikleri kullanılmaktadır. Birde gelişen tıp sektörü ile FUE yöntemini esas alan DHI yöntemi kullanılmaktadır. Saç ekim işlemi bireylerde bulunan kıl veya saçlar ile gerçekleştirilmektedir. Başkasının kökleri ekilmemektedir. Bunun en başlıca sebebi ise kökler vücuda yabancı geldiğinden dolayı uyum sağlayamayacak ve dökülecektir.

Saç ekim işlemlerinde donör bölge ise ense saçları, göğüs kılları ve sakal seçilmektedir. Saçlarında büyük kayıplar yaşayan veya kökleri ekim işlemi için uygun olmayanlar için göğüs kılları veya sakalları ekilmektedir. Sakallar neredeyse saçlarla bire bir uzadığından dolayı ve daha sağlam olduğundan dolayı ekim işlemlerinde tercih edilmektedir. Sakallar diğer kıllara göre daha kaliteli olduğunda dolayı ekim sonrasında daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır.

Sakaldan saç ekimi de enseden saç ekimi gibi uygulanmaktadır. FUE tekniği ise sakaldan saç ekiminde kullanılmaktadır. Sakaldan alınacak donör bölge öncelikli olarak lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Kıl, folikül ve deri ise özel cerrahi alet ile alınmaktadır. Daha sonrasında ise deri dokusu temizlenerek greftler elde edilmektedir. Ekim yapılacak alana ise saç yönüne göre kanallar açılmaktadır. Açılan kanallara ise ekim işlemi gerçekleşmektedir.

Sakaldan Saç Ekiminin Avantajları

 1. Sakalların vücudumuzda bulunan diğer kıllara göre dökülmesi daha az olmaktadır. Bu nedenden dolayı ekilen saçlar daha sağlıklı olmaktadır.
 2. Sakallar diğer kıllara göre daha kalın olduğundan dolayı ekim sonrasında daha dolgun saçlara kavuşulmaktadır.
 3. Sakal kökleri daha kaliteli olduğundan dolayı ekim işlemi daha başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.
Nisan 4, 2018

Saç dökülmesi problemi ile yüz yüze kalan ve kalıcı olarak saçlarını kaybedenler için birçok yeni yöntem geliştirilmektedir. Saç ekim yöntemleri ile kalıcı olarak sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç kökleri kişilerden alınarak ekildiğinden dolayı tamamen doğal bir görünüm elde edilerek ekim işlemi tamamlanmaktadır. Saç ekimi sonrasında kaybedilen öz güven tekrardan kazanılmaktadır ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlara kolay bir şekilde kavuşulmaktadır.

Saç ekim yöntemleri olarak ise temelde iki çeşit yöntem yer almaktadır. Bu yöntemler ise Fut ve FUE yöntemleridir. Saç ekim esnasında ise PRP tedavisi başarılı sonuçları olması nedeni ile uygulanmaktadır. PRP ise kelime anlamı olarak trombosit barındıran ve doğal plazma sıvısı demektir. Kişilerin kendi kanından elde edilmektedir. Bu nedenden dolayı ise tedavi esnasında herhangi bir olumsuz etki görülmemektedir. Bireyden kan alındıktan sonra ise özel yöntemleri ile kan ayrıştırılmaktadır ve işlemler sonucunda plazma elde edilmektedir. Bu plazma ise saç ekimi yapılan yere enjekte edilmektedir.

Saç Ekiminde PRP Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi sonrasında PRP tedavisi ile saç köklerinin daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

PRP tedavisi ile ekim sonrasında yaralar oldukça kısa bir sürede iyileşmektedir.

Saç ekiminden sonra saç kökleri daha canlı bir hale gelmektedir.

Saç kökleri ayrıca ekim işlemi gerçekleşmeden önce, PRP’li sıvıda bekletilebilmektedir. Bu sayede köklerin hayatta kalma süreleri daha fazla artmaktadır. Ekim esnasında veya ekim sonrasında gerçekleşen PRP tedavisi ile yaralar çok çabuk iyileşmektedir ve saç daha çabuk ve güçlü bir şekilde çıkmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında gerçekleşen kabuklanmalar da PRP tedavisi ile çok daha kısa sürelerde geçmektedir. Ekilen kökler PRP tedavisi ile desteklendiğinde daha sağlıklı ve sağlam saçlara kavuşulmaktadır.

Nisan 1, 2018

Saç ekimi ile kalıcı olarak kaybedilen saçlara kavuşmak oldukça kolaydır. Saç ekiminde ise temelde 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ise FUT ve FUE teknikleridir. FUE tekniği ise PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha kısa sürede daha iyi sonuçlar alınmaktadır. PRP ise saç ekimi yapılacak kişinin kanından elde edilmektedir. Laboratuar ortamında özel yöntemler ile birlikte kan ayrıştırılmaktadır. Bu sayede ise plazma elde edilmektedir.  PRP tedavisi ise 2 şekilde gerçekleşmektedir.

 1. Saç ekimi esnasında gerçekleşmektedir. Donör olan bölgeden elde edilen kökler PRP katkılı sıvıda bekletildikten sonra ekilmektedir.
 2. Saç ekimi sonrasında PRP tedavisi gerçekleşmektedir.

Saç ekimi esnasında kökler bir süre dışarıda bekletilmektedir. Bu bekleme esnasında ise köklerde kayıplar yaşanabilmektedir. PRP katkılı losyon içerisinde kökler bekletildiği zaman, saç köklerinde kayıplar yaşanmamaktadır. Bunun yanında kökler daha fazla güçlenmektedir. Ekim yapıldıktan sonra ise kökler daha çabuk vücuda uyum sağlamaktadır.

PRP saç ekimi sonrasında, ekim yapılan bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sayede ekim yapılan bölge daha çabuk iyileşmektedir. Bunun yanında ekim sonrasında gerçekleşen kabuklanma da daha çabuk bir şekilde geçmektedir. PRP tedavisi ile saçlar daha hızlı bir şekilde uzamaktadır. İyileşme daha çabuk gerçekleştiğinden dolayı kişiler daha çabuk ve daha canlı bir şekilde kalıcı saçlarına kavuşmaktadırlar.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?

PRP tedavisinde bireylerin kendi kanı kullanıldığından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleşmemektedir. Bu nedenden dolayı ekim işlemi esnasında veya saç ekimden sonra sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. PRP’nin ise hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Saç ekimi işlemi için uygun görülen herkese PRP tedavisi sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Saç ekimi PRP tedavisi ile desteklendiği zaman daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Mart 30, 2018

Saç dökülmesi artık büyük bir problem olmaktan çıkmaktadır. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için saç ekim işlemi gerçekleşmektedir. Saç ekimi ile kalıcı olarak dökülen saçlara yeniden kavuşulabilmektedir. Saç ekimi işlemlerinde ise 2 çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri Fut diğeri ise FUE tekniğidir. Uzman doktora başvurulduktan sonra kişiler için en uygun yöntem belirlenir ve saç ekim işlemi tamamlanır.

Saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için ve sağlıklı bir şekilde saç çıkması için bireylerin ilk 1 hafta çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Saç ekiminden sonra yapılan yıkama işlemi de oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. FUE tekniğinden sonra saç ekim yerlerinde ufak kabuklanmalar meydana gelmektedir. Bu kabuklanmalar yıkama işlemi ile giderilmektedir. Ekimin başarılı bir şekilde sonuçlanması için yıkama işleminin hassas ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama adımları ise aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Saç yıkama işlemi, saç ekimi işleminden 48 saat sonra yapılmalıdır. Yıkamadan 45 dakika önce ise doktorun vermiş olduğu özel solüsyonlar, ekim yapılan yere ufak dokunuşlar ile dağıtılmalıdır. Losyonun sürülmesi aşamasında ise el hiçbir şekilde ekim yapılan yerlere sürtülmelidir. Losyon oluşan kabuklanmaların kolay bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Daha sonrasında ise tazyikli olmayan su ile solüsyon durulanmalıdır. Doktorun vermiş olduğu özel şampuan ise öncelikle bir sünger ile köpürtülmelidir. Oluşan köpükler ise ufak dokunuşlarla ekim yapılan yerlere sürülmelidir. Yine tazyikli olmayan su ile şampuan durulanmalıdır. Bu adımlar doğru bir şekilde uygulandıktan sonra ise yıkama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Yıkama İşlemi Kaç Gün Devam Etmeli?

İlk yıkama işleminden sonra her gün düzenli olarak, doktorun vermiş olduğu özel şampuan ve losyonlar ile yıkama işlemine devam edilmektedir. Bu işlemler sonucunda saçlar daha sağlıklı bir şekilde uzamaktadır.

Mart 20, 2018

Saç dökülmesi son zamanlarda kadınlarda da erkeklerde de rastlanabilen bir unsurdur. Saç dökülmesi dış faktörlere veya hastalıklara bağlı olarak gelişmektedir. Bu sebeple de saç köklerinin eski işlevini devam ettirmesi üzerine bölgesel kayıplar yaşanabilmektedir. Buna bağlı olarak saç ekimi işlemine ilgi gösteren hastalar FUT , FUE, DHI gibi teknikler ile birlikte saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Bu tekniklere bağlı olarak geliştirilen yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de tıraşsız saç ekimi işlemidir. Eski yöntemler kullanılarak bu işlemden önce saçlar tıraşlanarak kökler alınmakta idi. Tıraşsız saç ekimi ile birlikte artık sadece donör bölgesinde oldukça küçük bir alana tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Tıraşsız saç ekimi;

 • Bölgesel Tıraşlama: Bölgesel tıraşlama 1000 ile 1500 greftin elde edilmesi gereken durumlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile donör bölgesinden yaklaşık 10×5 cm civarında bir bölge tıraşlanmaktadır. Bu bölgenin boyutu değişiklik gösterebilmektedir.
 • Tam Traşsız Saç ekimi: Özellikle uzun saçlı kadın veya erkek hastalar için gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu yöntemde FUE Tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntemin kullanılmasında doktorun uygulayacağı analiz önemlidir.

Bununla birlikte diğer bölgelerin tıraş edilmemesi ile birlikte donör bölgesinden alınan kökler kanallara yerleştirilerek saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Büyük bir hassaslıkla yerleştirilen köklerin tutunması ile birlikte saç en doğal görünümüne 1 yıl içerisinde ulaşmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

Tıraşsız saç ekimi saç ektirmiş görüntüsünü kamufle etmede oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinmektedir. Aynı zamanda saç ekimi işlemi sonrasında da saç stilinde herhangi bir değişim meydana gelmemektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadın hastaların da bu yöntem ile birlikte gönül rahatlığıyla saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Sadece bölgesel kayıp yaşayan hastaların ise uzun saçlarından vazgeçmeden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Mart 18, 2018

Saç dökülmesi son zamanlarda kadınların da erkeklerin de yaşadığı bir sorun olarak gündeme oturmayı başarmıştır. Saç dökülmesi ve kellik olarak adlandırılan durumu tetikleyen unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan birisi genetik kalıtım olarak bilinmektedir. Diğer bir unsur ise çeşitli hastalıklara bağlı olarak saçın dökülmesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda stres, yetersiz beslenme gibi unsurlarda kellik durumunu etkileyen faktörler arasında sayılmaktadır. Kaza ve yaralanma sonucu saç kayıpları da fazlası ile yaygın bir unsurdur. Bu durumlarda hastalar saç ekimi işlemini yaptırmaktadırlar. Saç ekimi işleminde kullanılan FUE tekniği, günümüzde sıkça başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. FUE ile saç ekiminde donör bölgesinden kökler alınmaktadır. Bu kökler 0.6 mm veya 0.7 mm’lik uçlar yardımı ile kanallara yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır. Oldukça kısa sürede gerçekleşen bu işlem beraberinde birden çok avantajlı durumu getirmektedir. FUE Tekniğinin avantajları ise şu şekildedir;

 • FUE Tekniğinde kesi ve dikiş gibi faktörlere ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • FUE sonrasında kesi faktörünün kullanılmaması ile birlikte operasyon sonrası iz kalmamaktadır.
 • İyileşme süresi oldukça kısadır. Yaklaşık 7 ile 10 gün arasında iyileşme süresi tamamlanmaktadır. Bu süre hastanın durumuna ve kök yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Operasyon süresi oldukça kısadır. Ortalama 4 ile 8 saat arasında değişmektedir.

Bu avantajları sunması ile birlikte oldukça ilgi gören FUE Tekniği son zamanlarda tıp literatüründe oldukça önemli bir yere sahip olmuştur.

FUE Saç Ekimi Öncesi

FUE Tekniği ile gerçekleştirilecek olan saç ekimi işleminin başarı seyrini etkileyecek faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler ise öncesinde yapılacak hazırlıklardır.  Doktor öncelikli olarak saç dökülme tipini belirleyerek ona uygun tekniği tespit etmektedir. Daha sonrasında saç kaybı yaşanan bölgeye hangi sıklıkta saç ekileceği belirlenmektedir. Bu durumda doktor seçimi de büyük oranda önem taşımaktadır.

Mart 17, 2018

Saçlar görüntü unsurunda oldukça ön plana çıkmış bir faktör olması sebebi ile dökülen saçlara bir operasyon yapılması muhtemel bir durum haline gelmiştir. Saç ekimi işlemi de bu durumlarda gerçekleştirilen bir işlem olarak bilinmektedir. Saç ekimi için saçların belirli bir seviyede dökülmesi aynı zamanda dökülen saçların da yeniden aktiflik göstermemesi gerekmektedir. Kaza, yaralanma gibi durumlarda saç kaybı yaşandığında veya genetik yapılara bağlı olarak, strese bağlı olarak , çeşitli hastalıklar sebebi ile, çevresel faktörlere bağlı olarak dökülen saçların yeniden yerine getirilmesi gerektiğinde saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç ekimi işleminde;

 • FUT Tekniği
 • FUE Tekniği 
 • DHI Tekniği

olmak üzere üç bilindik teknik kullanılmaktadır. Bu yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmesi beklenen saç ekimlerinde ise saç dökülme çeşidi de oldukça önemlidir. Saç dökülme tipleri ise;

 • Erkek tipi saç dökülmesi: Kalıcı bir dökülme çeşididir. Genetik olarak rastlanabilen bu dökülme çeşidi kadınlarda da rastlanabilen bir çeşittir.
 • Kadın Tipi Saç Dökülmesi : Kafa üzerinde genellikle belirli bölgelerde saç kaybı yaşanmaktadır.
 • Bölgesel Saç Dökülmesi : Bölgesel olarak dökülmenin gözlemlendiği bir tip olarak bilinmektedir.

şeklindedir. Bu dökülme tipleri ile karşı karşıya gelmiş olan kişiler uzun vadede olumlu bir sonuç elde edebilmek için saç ekimi işlemini gerçekleştirmektedirler. Bu işlemi gerçekleştiren kişiler yaklaşık 1 yıl içerisinde saçlarının son görüntüsüne ulaşabilmektedirler. Geliştirilen teknikler ile birlikte saçlar 1 yılın sonunda oldukça doğal bir görünüm elde edebilmektedirler.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir

Saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmek için uygun bir saç dökülme çeşidine sahip olan, 22 yaşından büyük kişiler saç ekimi işlemini yaptırabilmektedir. Ancak kaza ve yaralanmalar sonucu saç kaybı yaşayan kişiler 22 yaş kriteri ile değerlendirilmemektedirler. Aynı zamanda saç dökülme seviyesi uygun olan kişiler de saç ekimi işlemini yaptırabilmektedirler.