Etiket: fue tekniği sonrası yaşananlar

Ağustos 7, 2018
Fue Tekniği

Saç ekimi sonrası iyileşme süreleri saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin ve yaptıranların sordukları önemli sorulardandır. Saç ekimi işlemi sürecinin geniş bir işlem olduğunu, saç hücrelerin tek tek alınıp yeni yerlere dikilmesiyle sonuçlandığını aklınızdan çıkarmayınız. Bu ekim işleminin ardından süreç kesinlikle bitmez. Yaklaşık 1 yıl kadar süren bir sürecin ilk adımı başlar. Her süreci ayrı ele alınmalı ve dikkatli, özenli bu devreleri atlatıldığı taktirde yılın sonunda gür saçlara kavuşulacağını da bilmeniz de fayda var. Fue Tekniği de oldukça sık tercih edilmektedir. Bu kapsamda fue tekniği sonrası süreci anlatacağız.

Fue Tekniği Sonrasında İlk 3 Gün

Fue tekniği ile birlikte saç ekimi yaptıranların en kritik ve sancılı evresi bütün ameliyatlarda olduğu gibi ilk 3 gündür. Bu ilk üç günde yatarak ve gerektiğinde antibiyotik ve ağrı kesici alarak geçirmek gerekir. Yeni hücreler ilk etapta ağrı yapması ise gayet normal kabul edilir. Ayrı saç hücrelerinin alındığı bölge bandajlı kalır ve ekim yapılan yerler açık olur. Dikkat edilmesi gereken bölge bu ekim yapılan alan olacaktır. Bu bölgeye temas kesinlikle bu sürede yasaktır.

Fue Tekniği Sonrası 1 Hafta Sonrası

Bu süreç de kabuklanmaların artıp zirve yaptığı esnada başlar ve artık bu kabuklardan kurtulmaya başlayacaksınız. Ağrılarınız kalmaz ve ilaç kullanımına genelde ihtiyaç kalmaz. 3 gün sonunda yıkanabilen saçların merkezde yapılması tavsiye edilir. Pansuman yenilenmesi de duruma göre gerekebilir. Temiz ve hijyen çok önemlidir. Ayrıca ikinci aya kadar sigara ve alkol kullanımı da yasaklanır.

Fue Tekniği 3 Ay Sonrası

Kıvırcık ve düzensiz saçların dökülmesi evresi sona erer ve saçlar uzamaya başlar. Sonunda gelen saçların tam düzenli ve şekilli olması ise 6 ay sonrasında olur. İlk 6 ay sonrasında ise iyileşme ve normalleşen saç çıkımları ile hastada sıkıntıların çoğundan kurtulur ve sonunda yeni haline alışmaya başlar.