Etiket: Fue Tekniği Nasıl Yapılır?

Temmuz 16, 2018

Fue Tekniği Nasıl Yapılır?

Fue saç ekimi tekniği en sık yapılan ve en verimli sonuçların alındığı saç ekimi yöntemlerindendir. Fue tekniği denilince akla ilk gelen şey, dökülmeyen bölgelerden tek tek alınan saçların çıkmayan ve dökülen bölgelere tekrar ekilmesi gelir. Traş olmadan bu yöntemin uygulanması neredeyse imkansızdır. Tek tek alınan saçların uzun olması sonuçları olumsuz etkileyeceğinden 1 numara olarak adlandırılan saç traşı sonrası bu yöntem uygulanabilmektedir.

Fue Tekniğinin Avantajları

Saç ekiminde fue tekniği en çok ağrı yapmaması, kesim işlemlerinin olmaması ve sonuçlarının sorunsuz olması gibi nedenlerle tercih edilmektedir. Ameliyat olmadan saç kökleri yeni yerlerinde büyüdükçe kellik problemi kalmayacaktır. Saç köklerinin sağlam bölgeden alınması mikromotor ve punch denen yöntemle tek tek yapılır.
Fue tekniğinde saç traşı kesinlikle gerekecektir. Tek tek alınan saçların açısı ve verimli sonuçla operasyonun sonlanması buna bağlıdır.

Fue tekniği birkaç seansla ve tek tek bitirilebilir. Bu da dezavantaj olarak karşımıza çıkar. Bilhassa yoğun kimseler bu durumlarda zorlanmaktadır. Bu teknik sonrasında kişi 10-15 günlük bir süre sonunda işine dönebilmektedir. Sonuç açısından verimli ve ağrısız olsa da ense köklerinde oluşan süreçte sivilce vb. sorunlar bu süreye sebep olmaktadır.
Fue Tekniği Traşsız Yapılır Mı?
Buraya kadar anlattıklarımız sizin canınızı biraz da olsa sıkmış olabilir. Yazının devamında fue tekniğinin geliştiğini hatta bunun traş olmadan da yapılabildiğini günlük hayata dönmenin artık çok daha kolay olduğunu hemen söylemeliyiz. Trassız fue tekniği ve süreci gibi konular sonraki yazıda ele alınacaktır. Her iki teknikte de sonuçlar oldukça verimli ve kişilerin yeni saçlarının kökleri artık yerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizde kendinize uygun teknikleri gönül rahatlığı ile kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. ,