Etiket: Fue Saç Tekniği

Ağustos 8, 2018

Saç ekiminde akla gelen sorulardan, en sık sorulan soruları arasında saç ekimlerinde ve tekniklerinde uygulanan fiyatlarla alakalıdır. Bu konu hakkında net bilginin hemen verilemeyeceğini ve klinikten, doktordan, kişiden kişiye farklılıklar gibi birçok nedenin varlığı bu fiyatlandırmanın çeşitlenmesine yol açar ve kesin fiyat kişinin müracaatı sonrası netleşebilir.

Fue Tekniğinde Fiyatlandırma Neye Göre Yapılır?

Her teknikte olduğu gibi fue saç ekimi tekniğinde de fiyatlandırma durumları vardır. Fue tekniği ile gelişen saç hücrelerin daha sağlıklı ve hızlı nakil işlemleri tek tek uygulanan işlemde olması sebebi ile diğer tekniklere nazaren daha pahalı olabilir. Bu fiyatlandırma da en çok doktorun verdiği uğraşın diğer tekniklerden daha fazla olmasındandır. Hasta için her ne kadar bu teknik daha sağlıklı sonuçlara yol açsa da, doktorlar açısından durum böyle değildir. Doktorlar bu işlemleri gerçekleştirme de her kök hücresi ile tek tek uğraşmaktadır.
Saç ekiminde fiyatdan daha önemli konularda vardır. Bu işlemi gerçekleştiren klinik ve doktorla alakalıdır. Ayrıca saç ekimi yaptıran kimsenin üzerinde doğru tekniklerin uygulanması ve doğru zamanda uygulanması da son derece önemlidir. Bu kapsamda saç ekimlerinde fiyatlandırma işlemlerinin ülkemizde diğer ülkelere oranla daha uygun ve daha gelişmiş tekniklerle yapıldığını asla akıldan çıkarmamalı ve fue saç ekimi fiyatlandırması gibi sorulardan ziyade uzman saç ekimi yapan doktorlar hangileridir gibi soruları sormanız; sizin için daha yararlı olacaktır. Genel olarak fiyatlandırma uzman klinikler ile alt düzey klinikler arasında farklılık göstermektedir.
Saç ekimlerinde fiyatlandırma ise alınan ve ekilen saç hücresi sayısı ile hesaplanmaktadır. Saç hücrelerinin alındığı yer bile fiyata etki eder. Ayrıca her teknikte fiyatlandırma farklılık gösterir ve söz gelimi traşlı saç ekimi ile traşsız saç ekimi arasında çok fark olması gibi teknikler de fiyatlarda göz önünde tutulmaktadır.