Etiket: Etkileri Nelerdir?

Temmuz 21, 2018

Sakal Çıkaran İlaç Var mıdır, Etkileri Nelerdir?

Piyasada oldukça fazla yer alan ve sakal çıkmayanların ihtiyaçlarına karşı üretilen birçok ilaç vardır. Bunların tek tek isimlerinin sayılmasında ziyade etkileri üzerinde konuşmak daha doğru olacaktır. Tamamen köse olan bir insanın bu ilaçlar ile birlikte, kıl çıkmayan yerlerde kıl çıkması neredeyse imkansız olacaktır. Bu yüzden seyrek bölgeleri besleyen ilaçların etkisi ile sonuç alınacağı gibi; hiç çıkmayan yerlere uygulanan ilaçların da neticesi maalesef olumsuz olacaktır. Başta bu tür ilaçların sakal ekimi estetiği ile kıyaslanmaması gerekmektedir.

Sakal Ekimi Nedir?

Yüz üzerinde hiç tüy çıkmayan kişilerde çoğunlukla uygulanan ve aynı saç ekiminde olduğu gibi tekniklerle uygulanan sakal ekimi operasyonları ile tüy çıkmayan bölgelere yeni kıl köklerinin ekilmesi sonucu kökleşmenin sağlandığı işlemlere sakal ekimi denir. Bu işlemlerin etkisi zamanla olur ve sonunda kalıcı sakallara sebep olur. Ameliyatı son derece acısız ve saç ekimine nazarla daha kolaydır. Bunun sebebi daha kolay uygulanabilir olması ve yüzde işlemin daha rahat olmasıdır. Saç köklerinde işlem yapmak bilhassa traşsız saç ekiminde oldukça zordur. Yüz bölgesinde bu durum kolay olacaktır.

Sakal Çıkaran İlaçlar ile Sakal Çıkar Mı?

Başta da ifade ettiğimiz gibi nasıl saç dökülmesinde bazı ilaçların etkisi hepimizce bilinir ve uygulanır. Aynı bu şekilde sakal için bakım ilaçları vardır ve bu konuda seyreklik olan yerlere faydası mutlaka olacaktır. Yine saç ilaçları ile bakımı ile hiç saç çıkmayan bölgeler de ancak saç ekimi ile saçlara kavuşuluyor, sakal bölgesinde de aynı durum söz konusu olacaktır. Kişi sakal ilaçları ile sakallarını besleyebilir ve gürleştirebilir; hiç sakal olmayan bölgeler içinse sakal ekimi işlemlerini yaptırması gerekecektir. Sakal ekimi işlemleri sağlığa zararlı olmadığını bilmeli sadece gür bölgelerden sökülen köklerin yeni yerlere ekilmesi ile işlemin sağlandığı bilinmelidir.