Etiket: En Saç Ekimi Sonuçları için tavsiyeler

Ağustos 31, 2018
En Saç Ekimi Sonuçları İçin Ne Yapmalı?

En iyi saç ekimi sonuçlarıiçin, en iyi doktor ve klinik seçiminin yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda gerekli tecrübe ve araç gerece sahip klinikler ve uzmanlığı, tecrübesi olan doktorların tespiti için ipuçlarını yazımızda bulacaksınız.

En İyi Saç Ekimi Sonuçları İçin Diğer Etkenler

Yazımızın başındaki genel uyarının dışında saç ekiminde bir takım önlemlerinde alınması gerekir. Saç ekimi sonucunun harika olması için saç ekimi öncesi ve sonrasında bir takım önemli hususlar bulunmaktadır.
Saç ekimi öncesinde kişi kendini sürece hazırlamalı, sonrasında yaşayacağı sürç hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bundan sonra ise doğru kararı verdikten sonra işlem için doğru zaman ile saç ekimini yaptırmalıdır. Öncesinde kullanılan ilaçlar, hastalık bilgileri geçirmiş olduğu ameliyatlar gibi saç ekimi etkileye bilecek konuları mutlaka doktorunuzla konuşmanız gerekir.
Saç ekimi sonrasında doğru sonuçlar için ilk gereken şeylerin başında sabır gelir ve temizlik önem arz eder. Saç ekimi sonrası birkaç gün sonra saç yıkanmaya başlasa da normal kendi şampuanınızla bu yıkanma 1-2 ayı bulabilir. Sonrasında ise bir takım can sıkıcı olaylar yaşayabilirsiniz. Bu sizde moral bozukluğu yapmamalı aksine sürecin normal sonuçları olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız. Sonra sonra yara, kaşıntı, sivilce gibi sorunlar baş gösterir ve saç kökleri hemen uzamaz. Bu süreç iki ay sonunda sürerse hekime danışmalısınız. 2 Ay sonunda ise bu yara bere gibi kaşıntı döküntü gibi cilt sorunları da yok olmaya başlar ve kişinin adapte döneminde ki en zorlu süreç de bitmiş olur. Bu kapsamda en iyi saç ekimi sonucu alınabilir ve kişinin bu adaptasyon sürecinde sonuçları gözlemleyebileceği dönem başlayacaktır. Saç ekimi sonucu olarak kendi bilgi ve özveriniz de süreçte size en çok yardım eden etken olacaktır.