Etiket: en iyi saç ekim için gerekli şart

Mayıs 14, 2018

Saç sorunu özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunun çözümü günümüzde tıpta ki gelişmelere bağlı olarak büyük bir sorun olmaktan çıkmakta ve kalıcı olarak tekrardan saç çıkması mümkün olmaktadır. Saç dökülmesine karşı ise saç ekim işlemleri başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Saç ekiminde ise gelişen tıp sonucunda temelde 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ise aşağıda verilmektedir.

  • FUT Yöntemi
  • FUE Yöntemi

Bu teknikler dahilinde başarılı bir şekilde saç ekim operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden geliştirilen DHI saç ekim işlemi de gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi için ise en öncelikli şartlardan birisi ise 50 yaş altı olmaktır. 50 yaş üstü bireyler için saç ekimi tavsiye edilmemektedir. Bunun yanında en iyi saç ekim için gerekli şartlardan biri ise herhangi bir kronik bir hastalığa sahip olmamak gerekmektedir. Anne adaylarının da saç ekimi yaptırması hiçbir şekilde tavsiye edilen bir durum olmamaktadır.

Saç ekimini erkek bireyler yaptıracaksa eğer ense bölgelerinde saçlar dökülmemiş ise saç ekim işlemi daha hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ense bölgesinde saç ekimine uygun kök bulunmuyorsa eğer kol, göğüs bölgelerinden kök elde edilerek saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Kaç Seans Sürmektedir?

Çalışma hayatında yer alan bireyler, saç ekiminin ne kadar sürede gerçekleştiğini ve kaç seans sürdüğünü ise çok fazla merak etmektedirler. Saç ekim işlemi genel olarak 1 gün boyunca sürmekte olup; bireyden bireye ise değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekim işlemi genel olarak 8- 10 saat arasında gerçekleştirilmektedir. FUE tekniğinde ise saç ekim süresinde değişiklikler görülmektedir. Saç ekimi oldukça kısa sürmesine karşın; saç ekiminden sonra bakım oldukça önemli bir noktada yer aldığından dolayı saç ekimi sonrasında bireylerin 3 gün boyunca dinlenmesi önerilmektedir.