Etiket: DHI ile saç ekimi

Nisan 10, 2018

Saç ekiminde gelişen tıp sektörü ile beraber birçok yeni yöntemler çıkmaktadır. Bu yöntemler ile beraber başarı oranı ise giderek artmaktadır. FUE tekniği saç ekiminde çok fazla kullanılan bir yöntem haline gelmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber ise DHI yöntemi kullanılmaya başlanmaktadır.

DHI tekniği, FUE yöntemini temel almaktadır. FUE tekniğinde olduğu gibi kökler alınmakta, kanallar açılmakta ve ekim işlemi gerçekleşmektedir. Burada tek fark  ise uygulama şeklidir. FUE ile saç ekimi 3 aşamada oluşmaktayken, DHI ile 2 aşamada saç ekimi gerçekleştirilmektedir. DHI yönteminde saç kökleri özel kalem ile alınmaktadır ve kökler dışarıda çok daha az bekleyerek aynı kalem ile ekilmektedir. Donör alınacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında ise kanallar açılmaktadır. Kökler özel kalem ile alınmaktadır ve yaklaşık 1 dakika sonra ekilmektedir.

DHI Yönteminin Avantajları Nedir?

DHI yeni teknoloji bir teknik olduğundan dolayı birçok avantajı bulunmaktadır. DHI yöntemi ile daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir ve iyileşme ise daha çabuk gerçekleşmektedir.

  1. DHI ile saç ekiminde saçların tıraş edilmesine gerek duyulmamaktadır.
  2. Saç kökleri dışarıda beklemeden ekildiğinden dolayı saç kayıpları daha az yaşanmaktadır.
  3. Dar alanlarda ise daha çok saç ekimine olanak sağlamaktadır.
  4. Saç aralarına daha kolay bir şekilde ekim yapılmaktadır.
  5. DHI yöntemi ile deformasyon daha az olduğundan dolayı daha çabuk iyileşme gözlenmektedir.
  6. Daha ağrısız bir yöntem olmaktadır.

DHI Yönteminin Dezavantajları Nedir?

  1. Saç ekim süresi DHI ile biraz daha uzun sürmektedir.
  2. Çok hassas bir şekilde işlem olduğundan dolayı çok daha dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun sonucunda da işlem daha başarılı olmaktadır. Buna bağlı olarak ta işlem maliyeti uzamaktadır.