Etiket: Bıyık Ekimi Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler Hususlar

Temmuz 28, 2018
Bıyık Ekimi

Bıyık ekimi işlemleri sayesinde; bıyıklarında seyreklik olanlar ve hiç bıyığı çıkmayanlar ile birlikte tamamen bıyıksız olan kimselere bıyık ekimi güvenilir tekniklerle yapılabiliyor. Saçkıran vb. cilt problemleri ile birlikte dökülen bıyıkların yerine de yenisi ekilebiliyor.
Bıyık Ekimi Kimlere Yapılır?
Bıyık ekimi işlemleri estetik ameliyatları içerisinde en kesin sonuçları veren tekniklerdir. Bu ekim tam olarak şu kimselere uygulanır: Köse olan bireylerde, hiç köse olmamış gibi bir görüntüye kavuşturur. Ekim sonrası sürecin tamamının ardından tanınmayan kimseler daha önce bıyıksız olduğunu anlamazlar. Yine bıyığı seyrek olan bazı kesimlerde çıkmayan kişilerde de uygulanır. Ameliyat durumlarında ve yara çıkması gibi tıbbı problemlerde de uygulanır. Bıyık bölgesinde yanığa bağlı oluşan hasarlarda uygulanır. Saçkıran gibi cilt rahatsızlıkları sonucu oluşan bıyık kusurlarında, bıyıkların rahatsızlık verecek şekilde ince olduğu durumlarda, bıyık şeklinden memnun olmayan kimselerin müracaatlarında ve ya tüm bunların yanı sıra bıyık şeklini tamamen değiştirmek için müracaat eden kimselere de bıyık ekimi işlemleri uygulanır.
Bıyık Ekimini Tercihinde Önemli İkazlar
Bıyık ekimi tıpkı saç ekimi gibi alelade bir uygulama olmayıp, kesinlikle uzman doktor ve yeterli donanımlı klinikler gerektirir. İşin ehli olmayan kimselerin bu işlemi yapması kötü sonuçların en büyük sebebi olmasındandır. Sakaldan ve ya ense köklerinden alınan kıllardan da yararlanılabilir ve tekniklerde en büyük etken simetrinin ve açılarının kusursuz ayarlanmasıdır. Bunu doğru yapan uzman doktorların aldığı sonuçları kesinlikle ayırt etmek zor olacaktır. Tek tek yapılan bu işlemlerde doktorun sabrı ve yeterliliği konusunda kesin bilgiye sahip olmadan bıyık ekimi işlemlerini yaptırmamalısınız. Bu kapsamda ayrıntılı bir işlem olduğunu ve kişinin gelecek görüntüsünün tam olması gibi önemli hususların sadece uzman kliniklerce karşılanabileceğini unutmayınız.