Etiket: Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır ve Bıyık Ekimi Teknikleri nelerdir

Temmuz 20, 2018

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır ve Bıyık Ekimi Teknikleri

Köse olarak tabir edilen kimselerin genel problemleri arasında yer alan bıyık çıkmama sorunu; şimdilerde estetik ameliyatlar sayesinde tarih oluyor.
Yanma, iz, bere gibi durumlarda da bıyık çıkma sorunu yaşanacağı gibi; köselik durumlarında da yaşanan bu durumlar karşısında bıyık ekimi rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu işlemlerin 1 saat süreni bile olması günlük hayattan soyutlanmaması gibi nedenleri de, bıyık ekimi işlemlerinin oldukça yaygın bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Bıyık Şekillendirme ve Bıyık Ekimi

Bazen bıyıklı kimseler de bu işlemi gerçekleştirmek istiyor. Bunun en büyük gereksinimi ise şekille yani görüntü ile alakalı… Bıyık şekillendirmesi sayesinde kişiler daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Yüzünde kıl olmayan erkeklerin çoğunluğu bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Bu yüzden bıyık ekimi estetiklerinde en sık tercih grubu, bu kişilerdir.
Seyrek bıyık çıkan kişilerde bıyık ekimi yaptırabilirler ve daha gür bıyıkları ile istedikleri gür bıyıklara sahip olurlar. Kimi durumlarda ameliyat izleri yüzde kalıcı olmaktadır. Bunun gizlenmesi için de bıyık ekimi yöntemi yapılabiliyor. Ayrıca bıyıkların farklı oranda gelişim göstermesi, saçkıran ve yanık durumlarında da bıyık ekimi yapılabiliyor.
Bıyık ekimi Fue teknikleri ile tıpkı saç ekiminde kullanılan tekniklerle yapılabilmektedir. Saça göre daha zahmetsiz ve keskin sonuçlar verir. Bıyık ekiminde en hassas konu açılardır. 40 derece civarı açılarla bıyıklar ekildiğinde doğru görüntü ortaya çıkar aksi taktir de istenmeyen görüntüler kişileri zor durumda bırakacaktır. Doğru klinik ve doktor tercihi bu kapsamda oldukça önem arz eder. Bıyık ekimi 900 civarı kıl kökü ile yapılır ve çıkmayan bölgelere ekimi yapılır.
Bıyık Ekimi işlemleri 21 yaş başlangıç olarak tavsiye edilir. Bunun en önemli sebebi ise kişilerin sonradan da olsa sakal ve bıyıklarında uzama olma ihtimali ve gelişiminin netleşme süresidir.