Etiket: alın daraltma yöntemleri

Eylül 10, 2018
alın daraltma

Alın daraltma ve alın bölgesinde saç ekimleri olarak geliştirilen teknikler ve yöntemleri yazımızda hazırlanmıştır. Bu kapsamda özellikle Skalp Redüksiyon gibi yöntemler hakkında da bilgiler ayrıca yazımızda yer alacaktır.

Skalp Redüksiyon Yöntemi ve Alın Daraltma Hakkında Bilgiler

Alın bölgesinde genişlik ve açıklık olan kişiler de uygulanan bu yöntem harika sonuçlar ile birlikte alın bölgesinde daraltma sağlamaktadır. Bu yöntem ile birlikte saçsız olan bir alanda çıkarılma işlemi yapılır. Daha sonra dokular üzerinde karşılıklı kapatmalar gerçekleştirilir ve dikilme işleminde daralma sağlanmış olur. Kellik problemi olan alanda bu yöntem sayesinde kısalma ve daralma olur ve saç ekimi için de kök tasarrufu az da olsa sağlanır.
Ayrıca bu işlem ile alın bölgesinde daralma yeterli olmayan kişilerde ve ya daha fazla daralma olması gereken kişiler de seans sayısı arttırılarak daralma işleminin çapı da genişletilmiş olur. Ayrıca saç çıkmayan bölgeler ile saç çıkan bölgeler de birleşme de sağlanarak sorun tamamen ortadan kaldırılabilir ve dar alın ile birlikte kişi bambaşka bir görüntüye zamanla sahip olabilir.
Skalp Redüksiyon saç daraltma işlemini uygulanması için alın genişlemesinin tamamen durduğundan emin olmak bu işlem için en büyük şarttır. Yani kişinin yaşının da 18 olarak minimum gösterilse de birçok hasta da bu yaş yükselebilmektedir. Ayrıca saç dökülmesinin de durması işlem öncesi önem arz eder kişi önce saç dökülmesini bu işlem öncesinde durdurması gerekmektedir. Aksi taktirde istenen sonuçların tam istenildiği gibi olmamasına neden olabilir.
Saç ekimi ile birlikte de alın daraltma işlemi gerçekleştirilebilir. Sorunlu bölgelere ekilen saç köklerinin yerine gelmesi ise beklenir ve seanslar buna göre belirlenir. Toplam süre 10 ay ila 1 yıl arasında değişkenlik gösterir. Son olarak uygulanan yöntem ise (surgical hairline advancement) dir ve ön saç çizgisinin yeni yeri bu işlemlerle deiştirilir.