Etiket: alın daraltma işlemler

Eylül 8, 2018

Alın bölgesi saç ekimi; tıpkı diğer bölgeler gibi saç ekimi yapılabilen ve en sık saç dökülme ile kellik olan bölgeler arasında yer almaktadır. Alın açıklığı diye tabir edilen sorun zaman sonra hayatın olağan akışına engel olmaya başlayan kellik sorununu beraberinde getirir. Bu işlemlerin giderilmesi için uygulanan işleme ise saç ekimi ve alın daraltma işlemleri denir.

Alın Bölgesine Saç Ekimi

Bazı insanlarda görülen alın açıklığı, zaman sonra yerini kelliğe bırakır. Zaman sonra saçlar uzasa bile kapatmak mümkün olmayacak hale gelindiğinde ise kişiler saç ekimine ihtiyaç duyarlar. Alın bölgesi saç ekimi de bu kapsamda başvurulan önemli saç ekimi bölgelerindendir ve sık bir şekilde ekim yapılabilmektedir.
Alın bölgesine aynı zamanda ön saç çizgisi ve ön çizgiler gibi adlandırmalarda yapılmaktadır. Diğer bölgelere kıyasla daha çok göze çarpar ve bireyleri daha çok rahatsız ederler. Söz gelimi saç ortasında seyrelme ve ya kellik yaşayan biri ile alın bölgesinde seyrelme, kellik yaşayan biri arasında oldukça fark vardır. Birinin bu sorunu diğerine kıyasla çok daha fazla belli olmaktadır. Bu kapsamda alın açıklığında saç ekiminin önemi daha fazladır.
Saç ekiminde alınacak sonuçlar bakımından da alın bölgesi daha hassasiyet isteyen bölgedir. Hem yüz ile uyumu hem kullanılacak dönerler bu bölge için sorunsuz olmalıdır. Ayrıca saç ekimi yapan doktorun uzmanlığı da önem arz eder, saç ekimi işlemlerinin açısı burada oldukça önemlidir. Yani görüntü açısından uygun açının yüz ile birlikte doğru sonuçların hesaplanması titizlik gerektiren ve uzmanlık gerektiren ayrıntılı birer uygulama olarak göze çarpar.
Alın bölgesi ayrıca saç dökülmesinin en önemli belirtisi olarak da dikkat çeker. Yani alın bölgesinde açıklık başlayan kişilerin saç dökülmesi sorunu da başlamış demektir. Bu kapsamda erken tedbirler ile bu süreç kontrol altına alınabilir.