Dhi Saç Ekimi

Saç ekimi ülkemizin oldukça önde olduğu konulardan biridir. Bu neden yüzünden her sene binlerce insan farklı ülkelerden Türkiye’ye gelerek saç ektirmektedir. Saç ekiminde kullanılan teknikler de değişim göstermektedir. Bu sayede gerek isteklere gerekse kişilerin durumlarına göre en etkili olan yöntemler çerçevesinde ekim gerçekleşebilmektedir. Son zamanlarda elde edilen sonuçlar açısından DHI yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminden elde edilen sonuçlar hem uygulama şekline hem de bireylerin saç köklerinin durumlarına göre değişim göstermektedir. Ancak günümüzde uygulama alanı bulan modern yöntemler sayesinde yakın geçmişe göre temin edilen sonuçlardan daha iyi neticeler alındığı kesindir. Dhi Saç Ekimi de bu alanda en çok görülen uygulama yöntemlerindendir. Peki Dhi Saç Ekimi nedir? Saç ekimlerinde genellikle belli teknikler uygulanmaktadır. Bu neden yüzünden DHI de bir ekim yöntemi olarak bilinmektedir. Oysaki DHI saç ekim tekniğinden ziyade işlem sırasında izlenen bir yol bir uygulama şeklidir. Doğrudan saç ekimi olarak da bilinmektedir. Uygulamanın bilinen bir diğer ismi ise kalem tekniği şeklindedir. Saç ekiminde diğer uygulama yöntemlerinin önüne geçmesinin nedeni ise elde ettirdiği sonuçlardır. Bu yöntem hem daha kesin hem de daha kısa süre içerisinde netice alınmasını sağlamaktadır. Tabi tekniğin profesyonel eller tarafından gerçekleştirilmesi de önemlidir.

Dhi Saç Ekim

Dhi saç ekim oldukça özel bir yol haritası takip edilerek gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için ise kişilerin donör bölgelerinde kaliteli saç köklerinin olması lazımdır. Uzmanlar tarafından belirlenen bölgelerden temin edilen kıl kökleri sıradan şekilde değil bu iş için üretilmiş olan özel kalemlerle alınmaktadır. Alınan kıl kökleri ise ekim alanı olarak belirlenen bölgeye aktarılmaktadır. Kalem olarak bilinen bu aparatlar aslında oldukça özel bir teknolojiye sahiptir. Var olan teknoloji sayesinde farklı işlemler aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. Medikal aparat yardımı ile kanal açma ve köklerin yerleştirilmesi hem aynı anda hem hızlı hem de acısız şekilde tamamlanmaktadır.

Dhi Saç Ekim Sonuçları

Saç ve kaş ekiminde bireyler için en önemli konulardan biri etkilerinin ne zaman görüleceği ile alakalıdır. Kişiler doğal olarak kısa süre içerisinde istedikleri etkiyi görmek istemektedir. Saç ekim yöntemlerinin en popülerlerinden biri olan DHI saç ekim sonuçları net bir şekilde ortalama olarak bir sene içerisinde görülmektedir. Gözle görülen sonuçlar sayesinde özellikle ekim yaptıranlar bir hayli memnun kalmaktadır. Ancak sonuçların beklenen şekilde görülebilmesi açısından kişilerin dikkatli davranmaları gerekmektedir. Uzmanlar işlemin hemen ardından verdikleri tavsiyeleri hastalarına detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Yine de bireyler özellikle ekim alanına yeni yerleştirilen kıl köklerine zarar verecek herhangi ek bir uygulamadan sakınmalı, reçete edilen kremleri ve losyonları aksatmadan kullanmalıdır.

Dhi Saç Ekim Fiyatları

DHI saç ekimi ülkemizde hem farklı şehirlerde hem de farklı saç ekim merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu neden yüzünden alternatif fiyat listeleri sunulmaktadır. Fiyat listelerinde en düşük ya da en yüksek rakamları tercih etmek önerilen bir yöntem değildir. Bireyler Dhi saç ekim fiyatlarından ziyade saç ekim merkezlerinin kalitesini araştırmalıdır. Aynı şekilde merkezlerde hangi uzmanların görev yaptığı ve öncesinde gerçekleştirilmiş olan işlemlerin görüntüleri kontrol edilmelidir. Çünkü teknik her ne kadar iyi olursa olsun ancak uygulanan uzmanın profesyonel şekilde hareket etmesi sonrasında istenen neticeleri vermektedir. Son olarak merkez ve uzman kalitesi yüksek olmasına karşın saç ekim merkezlerinin konumları da fiyat listelerinin değişmesine neden olmaktadır. Bundan kaynaklı olarak farklı semt ya da mahallelerden fiyat almak iyi olacaktır.

Dhi Saç Ekim Yöntemi

Saç dökülmesi problemi sadece erkeklerde ya da sadece kadınlarda görülen bir sıkıntı değildir. Üstelik genetik nedenlerden ileri gelen dökülmeler olabileceği gibi ilerleyen zamanlarda çevresel etmenler yüzünden de saç dökülmesi yaşanabilmektedir. Dhi saç ekim yöntemi nedeni her ne olursa olsun saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Ancak saç dökülmesinin sorun olabilmesi için belli boyutların üzerinde bir dökülme yaşanması gerektiği de akıllardan çıkmamalıdır. Buradan da anlaşıldığı üzere her dökülme miktarı saç ekiminin yapılmasının şart olduğu anlamınagelmemektedir. Ekim kararı kişilerin isteği ve uzmanların önerisi çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Dhi Saç Ekim Tekniği 

Saç ekim yöntemlerinde farklı cihazlar kullanılmaktadır. Dhi saç ekim tekniğinde kullanılan kalem şeklindeki cihaz da kendine has özelliklere sahiptir. Kalemin kalınlık derecesi her merkezde aynı değildir. Ya da her birey için aynı kalınlık uygun görülmemektedir. Kalınlık değerlerinin 0.6 mm ve 1 mm arasında değişim gösterdiği bilinmektedir. Bu kalemlerin uç kısımlarında silindir biçiminde ve oldukça keskin iğne yer almaktadır. Var olan iğne sayesinde donör bölge olarak belirlenen alandaki kıl kökleri zayıf hale getirilmektedir. Böylelikle kıl köklerinin toplanması zorluk yaşanmadan tamamlanmaktadır. Tekli olarak gerçekleştirilen toplama işlemi aynı şekilde ekim bölgesine de tekli uygulama sağlatmaktadır. Zaten uygulamanın başarı yüzdesinin yüksek olması da bu nedenden ileri gelmektedir.