Buz Saç Ekimi

Buz Saç Ekimi Nedir?

Buz Saç Ekimi tekniği, 2015 senesinde ortaya çıkan ve henüz yeni keşfedilmiş etkili saç ekim yöntemlerinden birisidir. Fue tekniği ile bir bütün olarak kullanılan bu yöntem kök hücrelerinin dondurulması ile yapılır. Dondurulma ile birlikte kök hücrelerinin ölmesi engellenmektedir. Fue tekniği, saç ekiminde en çok tercih edilen ve en popüler tekniklerden birisidir. Başarı yüzdesini büyük oranda etkileyen Buz Saç Ekimi tekniği, saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en öncelikli tercihleri arasında yer alıyor.

buz saç ekimi

Buz Hücre Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Buz Saç Ekimi tekniği ile saç ekimi gerçekleştirildikten sonra, saçlar parlak ve gür olmaktadır. Soğuk zincir uygulaması sayesinde kök korunur ve böylece saç ektirmek isteyenler herkesin isteyeceği türden saçlara sahip olur. Buz Saç Ekimi tekniğinin avantajları arasında belki de en önemli olanı fiyatının diğer ekim yöntemlerine oranla daha uygun fiyatta yapılmasıdır. Saç ekim işlemlerinde fiyatı belirleyen faktör, saç ekim esnasında kaç adet saç telinin ekileceğidir. Eğer alınan saç kökleri herhangi bir nedenden dolayı zarar görürse, maliyet açısından kişi zor bir duruma düşecektir. Nitekim Buz Saç Ekimi tekniği fiyatları için belirleyici unsur saç teli adeti değildir. Bu teknikte saç kökü korunma altına alınır ve böylece geri dönüşün maksimum seviyede olması beklenir.

Ekim işlemlerinde önemli sorunlardan birisi de, uyum sağlama problemidir ve bu yöntemin en önemli avantajlarından biriside uyum sorunun en az düzeyde olmasıdır. Eğer saç kökleri doğru bir şekilde muhafaza edilmez ise, saç kökleri zayıf olacaktır. Ekilen bu saç kökleri sonrasında kuvvetlenmelidir ki, uyum sağlayabilsin. Ki o yeterli kuvvetlenme gerçekleşmez ve zayıf bir durumdayken çıkar. Söz konusu bu uyum sürecinde bazı etkilerde meydana gelir. Kaşıntı ve şişme gibi görülen bu etkiler, Buz Saç Ekimi tekniği ile en az seviyeye inecektir.

Ekilen saçların sonradan stres veya genetik sebeplerden dökülmesi mümkündür ve bunun en büyük nedeni özensiz olarak bu işlemin gerçekleştirilmesidir. En iyi sonucu alabilmek için ekim işleminin profesyonel birisi tarafından profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Aynı zamanda soğuk zincir uygulaması sayesinde daha sağlıklı sonuçlar alabilmek mümkündür. Eğer ekim işlemi güçlü bir şekilde yapıldı ise uyum süreci çok daha kısa olacağı gibi, saçlar gür bir şekilde de çıkacaktır.

Buz Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır – Yapılır?

Saç ekimi yaptırarak hem gür hem de parlak saçlar isteyenler için en etkili yöntemlerden birisi olan buz tekniği, saç ekim sonucunu direk etkiler. Buz Saç Ekimi nasıl yapılır? Sorusu saç ekim sorunu yaşayan insanlar için yeni bir teknik olduğundan dolayı fazlası ile araştırılır. Her saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, gür saçları olmasını ister ve bunun mümkün olması içinde saç köklerinin muhafaza edilme süreci çok önemlidir. Bu yöntem de, kökler dondurulur (soğuk zincir uygulaması ile) ve bu şekilde saç ekimi çok daha başarılı bir sonuca ulaşacaktır. Söz konusu dondurma işlemi için uygulanan yöntem ise, soğuk zincir uygulamasıdır. Zayıf saç telleri olan kişilerin saç ekimlerinde ki başarı oranı diğer saç türlerine oran ile daha düşüktür. Bu yöntem ise, başarı oranını olumlu anlamda etkiler ve böylece zayıf saçlı insanlar içinde gür saçlara sahip olmak mümkün hale gelir.

Buz Saç Ekimi Fiyatları 2020

Buz Saç Ekimi fiyatları için net bir rakam vermek, tamamen yanıltıcı olacaktır. FUE saç ekim tekniği her türlü saç yapısına sahip insanlar için en fazla tercih edilen yöntemdir. FUE saç ekim fiyatları hesaplanırken de saç kökleri sayısına bakılır. Zayıf saç kökleri olan kişilerin ekimden sonraki geri dönüşüm süreci, sıkıntılı olabilmektedir. Sadece bu süreçte ortalama %30 kayıp olacaktır ve bu kişiler bu kaybın miktarını da ödemek zorundadır. Buz tekniği ise, bu paranın ödenmemesine olanak sağlıyor. Neredeyse yüzde yüz oranında başarı oranı yakalanan Buz tekniği, zayıf saç kökü olanlar için çok daha maliyetlidir. Aynı zamanda bu kişiler için en ideal yöntem Buz tekniğidir.

Saç Ekiminde Soğuk Zincir Nedir?

Tıptasoğuk zincir önemli bir yere sahiptir ve hücrelerin korunmasında maksimum faydayı alabilmek için bu yöntem tercih edilir. Organ nakillerinde ki en önemli süreç, soğuk zincir tekniğidir ve organın nakledilmesi sırasında hücrelerin ölmemesi, bu tekniğe bağlı bir durumdur. Buz tekniğinde saç köklerinin soğuk zincir yöntemi ile korunması, saç ekim alanında önemli bir atılımdır. Soğuk zincir, maddelerin en doğru şekilde muhafaza edilmesi durumudur ve bozulmaya müsait olan her madde bu teknik ile korunabilmektedir. Bu teknik günümüzde birçok alanda kullanılır; hatta evlerimizde bile bu tekniğin kullanıldığını söylemek mümkündür. İş yerlerinde ve gıda sektöründe de bu teknik kullanılır. Kanser ilaçları da bu teknik ile muhafaza altında tutulur. Söz konusu bu teknik, günümüzde Buz Saç Ekimi tekniği adı altında birçok insana daha yüksek başarı oranında saç ekim işlemini garanti etmektedir.