Alın Bölgesine Saç Ekimi Neden Gereklidir?

Nisan 7, 2018

Saç ekimi operasyonları, saç derisinin çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Bu uygulamanın farklı sebepleri olabilmektedir. Bazı insanlarda alın bölgesine saç ekimi yapılması da bu durumun sebeplerinden bir tanesidir. Alın bölgesinde yer alan ön saç çizgisine saç ekim uygulamasının bazı sebepleri de bulunmaktadır.

Alın bölgesine saç ekiminin yapılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi, estetik açıdan büyük bir öneminin olmasıdır. Çok hassas bir nokta olmasının yanı sıra alın genişliği, ön saç çizgisinin şekli ve duruşu kişinin yüzüne farklı karakteristik özellikler katmaktadır. Bunun yanı sıra yaşlı ya da genç görünmede de oldukça etkili bir etmendir. Bu nedenle de alın bölgesine yapılan saç ekimi, son derece dikkatli ve milimetrik hesaplarla yapılmalıdır. Zira göz önünde ve göz hizasında bir bölge olmasından dolayı ekstra bir önem konusu olmaktadır. Ayrıca genel olarak saç dökülmeleri alın bölgesinden başlamaktadır. Bunun yanı sıra geniş alınlı insanların estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olmalarını düşünmeleri gibi nedenlerden dolayı alın bölgesine saç ekiminin yapılması, insanlar tarafından çok önemsenmektedir. Tüm bu nedenler göz önüne alındığında ve saç ekimi operasyonlarının daha çok estetik kaygılarla yapılması söz konusu olduğunda, alın bölgesi yüz güzelliğini ön plana çıkaran ve insanlarda oldukça fazla dikkat çeken bir bölge olması ile beraber, estetik açıdan güzel görünmesi herkesin istemekte olduğu bir durumdur.

Saç Ekimi Acı Verir Mi?

Cerrahi bir operasyon olmasına rağmen saç ekimi işlemi, acısız bir operasyondur. Kişiye yapılan lokal anestezi ya da sedasyonla beraber kişi operasyon esnasında hiçbir şekilde acı hissetmemektedir. Saç ekimi hızlı bir operasyon olması sayesinde de hastanın uyuşukluk süresi oldukça kısa sürmektedir.